≡ Menu

Astaksantyna – czym jest, jej niesamowite właściwości i dlaczego warto ją zażywać?

Åke Lignell
Dr, autor i kierownik badań nad metodami produkcji astaksantyny
Åke opracował metodę hodowli glonu Haematococcus pluvialis, będącego bogatym źródłem astaksantyny. Metoda ta została stworzona wspólnie z działającą przy uniwersytecie Uppsala firmą biotechnologiczną AstaReal. W ścisłej współpracy z najlepszymi szwedzkimi i zagranicznymi naukowcami oraz placówkami medycznymi, Lignell przeprowadził pionierskie badania, które udowodniły korzystny wpływ naturalnej astaksantyny w diecie na zdrowie ludzi i zwierząt. Badania te są kontynuowane.

Astaksantyna Oriflame jest silnym przeciwutleniaczem pochodzącego z Archipelagu Sztokholmskiego, który ma działanie przeciwstarzeniowe. Zawiera także wyciąg z jagód bogaty w antocyjanidyny, kolejną wyjątkową grupę antyoksydantów o udowodnionym korzystnym wpływie na zdrowie.

Astaksantynę Oriflame można kupić tutaj >>> Proszę pamiętać, że po utworzeniu konta w sklepie Oriflame astaksantyna będzie kosztować 20% taniej niż w katalogu

Kapsułka Kompleksu Swedish Beauty Plus1 kapsułka Kompleksu Swedish Beauty Plus 3 mg astaksantyny, 50 mg ekstraktu z jagód
Zawiera silne przeciwutleniacze z czerwonych alg (astaksantynę) i jagód (antocyjany).

Działanie astaksantyny:

WZROK

 • Zwiększona ochrona przed UV
 • Mniej zmęczone oczy

MIĘŚNIE i STAWY

 • Większa wytrzymałość i siła
 • Zmniejszone stany zapalne

SKÓRA

 • Poprawa nawilżenia i elastyczności
 • Większa odporność na promieniowanie UV i mniej zmarszczek

Kompleks Swedish Beauty Plus to kompozycja antyoksydantów pozyskanych z alg występujących w wodach Archipelagu Sztokholmskiego oraz jagód rosnących w szwedzkich lasach.

Astaksantyna

Naukowcy od wielu lat starali się wyjaśnić tajemniczy proces starzenia się organizmu za pomocą tzw. teorii wolnych rodników. Według niej tlen, którym oddychamy i który jest nam niezbędny do życia, wyrządza również krzywdę komórkom naszego ciała i sprawia, że się starzejemy. Nasz organizm dysponuje mechanizmami, które ograniczają uszkodzenia oksydacyjne. W ochronie tej duże znaczenie odgrywają składniki naszej diety. Astaksantyna to jeden z najsilniejszych przeciwutleniaczy, który jest w pełni wchłanialny i trafia do wszystkich tkanek ciała. Nie tylko chroni strukturę komórek naszego organizmu przed uszkodzeniami oksydacyjnymi, ale także działa przeciwzapalnie. To sprawia, że astaksantyna ogranicza stany zapalne wywołane oddziaływaniem promieni UV oraz zmniejsza ból
mięśni po wysiłku fizycznym. Przyjmowanie astaksantyny zmniejsza szkody, jakie procesy oksydacyjne wyrządzają w naszym ciele każdego dnia.

Jak jest pozyskiwana astaksantyna?

 • Naukowcy Oriflame odkryli odmianę alg charakteryzującą się największym stężeniem astaksantyny, jakie występuje w warunkach laboratoryjnych.
 • Całkowity proces hodowli laboratoryjnej alg, z których następnie pozyskuje się astaksantynę do produkcji kompleksu Swedish Beauty Plus, trwa 10 dni.
 • Dojrzałe, zielone algi wystawia się na działanie silnego światła i pozbawia substancji odżywczych, by zwiększyć stężenie astaksantyny.
 • Gdy algi osiągną czerwony kolor, pozyskuje się z nich astaksantynę. Algi są miażdżone i następnie suszone, a otrzymany w ten sposób proszek trafia do kapsułek kompleksu Swedish Beauty Plus.
 • Cały proces pozyskiwania astaksantyny przeprowadzany jest w laboratorium znajdującym się na Archipelagu Sztokholmskim, w miejscu pochodzenia astaksantyny.

Jagody szwedzkieJagody
Jagody rosnące w lasach Szwecji są ważnym źródłem witaminy C, błonnika oraz antyoksydantów. Zawierają silne przeciwutleniacze z rodziny flawonoidów, nazywane
antocyjanidynami; to one nadają jagodom ciemnofioletowy kolor. Antocyjanidyny z jagód od dawna są stosowane w celu poprawienia ostrości widzenia oraz są jedną z substancji znajdujących się w czerwonym winie, odpowiedzialną za zdrowie układu krążenia

Podobne wpisy: