≡ Menu

Sposoby płatności w Oriflame

Płatności Oriflame

Rodzaje płatności to temat niby prosty, ale nastręczający wielu – szczególnie nowym – osobom nieco problemów. Oczywiście chodzi wyłącznie o płatności za zakupy. Tak więc w Oriflame mamy do czynienia z trzema rodzajami płatności, a dokładniej z czterema: za pobraniem, płatność z góry (przelewem lub kartą) oraz płatność dwa tygodnie później.

Płatność za pobraniem

Sprawa jest prosta – zamawiamy przez internet kosmetyki a kurier nam je przywozi za 2-3 dni. Kurierowi oczywiście musimy zapłacić – do ręki. Ta opcja płatności wchodzi w grę tylko  i wyłącznie w przypadku zamówienia na adres domowy.  Nie działa w przypadku dostawy do Oddziału Oriflame, Biura Regionalnego ani paczkomatu.

Dlaczego ta opcja jest aktywna tylko dla dostawy do domu? [sociallocker] Kurier jest pracownikiem zewnętrznej firmy, więc kiedy dowozi paczkę „za pobraniem” pod wskazany adres, musi oddać paczkę a zabrać pieniądze. Nikt niestety za Twoją paczkę nie zapłaci ani w Oddziale, ani w Biurze Regionalnym, tym bardziej tego nie zrobi sam paczkomat.

Dostawa kosmetyków Oriflame do domu

Płatność z góry

Płatność online OriflamePłatność z góry (na stronie Oriflame nazywa się tę opcję „Szybka płatność online”) przelewem lub kartą kredytową jest najwygodniejsza w tym sensie, że mamy zupełną dowolność w zakresie miejsca dostawy. Jeśli zapłacimy z góry w trakcie składania zamówienia, możemy jako miejsce dostawy paczki wskazać adres domowy, oddział lub biuro regionalne albo też paczkomat.

eCard – płatność kartą kredytową

Chcąc skorzystać z tej formy płatności, konieczne jest posiadanie karty kredytowej i udostępnienie online numeru tek karty.

eCard – płatność e-przelewem

Jak dla mnie forma płatności najwygodniejsza – potrzebujemy osobisty rachunek bankowy i uruchomioną w tym banku usługę bankowości elektronicznej. Tak samo jak przy płatności kartą kredytową przelewamy pieniądze w trakcie składania zamówienia.

Zamówienia na kredyt, czyli odroczony termin płatności

Kredyt OriflameBardzo wygodne rozwiązanie dla tych konsultantów, którzy składają spore zamówienia i nie mają pieniędzy, aby założyć z góry na zakupy przed otrzymaniem pieniędzy od swoich klientów.

Tak więc w tym wypadku opcję odroczonego terminu płatności trzeba aktywować, bo domyślnie na starcie jest nie aktywna. W tym celu należy dostarczyć do Oriflame (najlepiej przez swojego sponsora) dokumenty – wniosek przyjęcia do Klubu Oriflame oraz ksero obu stron dowodu osobistego.

Po aktywacji kredytu masz szereg możliwości:

 • Limit kredytowy 300 zł – dla niepełnoletnich Konsultantów
 • Limit kredytowy 350 zł – dla pełnoletnich Konsultantów, rozpoczynających współpracę z Oriflame
 • Limit kredytowy 500 zł – dla pełnoletnich Konsultantów, którzy zrealizowali zamówienia na łączną wartość 100 punktów (PP) i w terminie uregulowali swoje płatności wobec Oriflame Poland, a także dla niepełnoletnich Konsultantów na indywidualny wniosek rodzica lub opiekuna prawnego poparty podpisem Lidera (Sponsora).
 • Limit kredytowy 1000 zł – dla Konsultantów, którzy zrealizowali zamówienia na łączną wartość 200 punktów (PP) i w terminie uregulowali swoje płatności wobec Oriflame Poland. W ramach przydzielonego limitu kredytowego Konsultant może złożyć dwa zamówienia z odroczonym terminem płatności, pod warunkiem, że nie upłynął jeszcze termin spłaty za poprzednie zamówienie.
 • Limit kredytowy 2000 zł – dla Konsultantów, którzy złożą upoważnienie do obciążania rachunku bankowego (polecenie zapłaty). W ramach przyznanego limitu kredytowego członek Klubu może otworzyć cztery faktury.

 

Kredyt przyznawany jest na okres 14 dni i ustalany jest od daty dostawy towaru na adres zamieszkania Konsultanta, Biura Regionalnego, Filii i Oddziałów.

Jeśli na koncie Konsultanta został przekroczony limit otwartych faktur lub limit kredytowy, a nie został przekroczony termin płatności, to każde kolejne zamówienie może być zrealizowane za gotówkę lub za pobraniem na adres domowy.

Niestandardowe limity kredytowe

Na podstawie odrębnej decyzji Zarządu Oriflame, limity kredytowe mogą zostać okresowo (w danym okresie katalogowym) podwyższone. Zmiana wysokości limitu kredytowego może nastąpić na indywidualny wniosek Konsultanta. Taki Konsultant musi spełnić dodatkowe warunki:

 • okres członkostwa w Klubie Oriflame nie może być krótszy niż rok czasu
 • nienaganna i aktywna współpraca z Oriflame Poland
 • terminowość regulowania należności

Wniosek o zwiększenie limitu kredytowego Konsultant może złożyć w Dziale Obsługi, Dziale Kontroli Kredytów i Należności.

Do rozliczenia płatności każdy Konsultant otrzyma od Oriflame stały, indywidualny numer konta bankowego. Numer znajduje się na każdej fakturze Konsultanta.

Jak więc widzicie, możliwości jest aż nadto, co pokazuje tylko, że są konsultanci, którzy mają takie potrzeby. Nie jest sztuką złożyć zamówienie za ok. 250 złotych, czyli 100 punktów, skoro są tacy, którzy w ciągu jednego katalogu wykorzystują swój limit kredytowy w wysokości 2 ooo złotych.

Podobne wpisy:

4 comments… add one
 1. Witam jak mogę aktywować kredyt limitowy. Nie mam żadnego kontaktu z sponsorem. Jak znaleźć

  Reply
  1. Reply

Leave a Comment